|
|
Hannibal Courier - Post - Hannibal, MO
  • Area students make honor roll

  • The University of Missouri fall semester dean’s list has been announced. The following area students were recognized:
    • email print
      Comment
  • The University of Missouri fall semester dean’s list has been announced. The following area students were recognized:
    Hannibal - Jeffrey Kalen Barton, Junior, Natural Resources; Aaron Maurice Begley, Sophomore, Engineering; Clinton Ross Daniels, Senior, Health Professions; Shannon Renee Dunn, Freshman, Health Professions; Katelyn Ann Ferguson, Sophomore, Arts & Science; Matt Thomas Flanigan, Junior, Health Professions; Audra Claire Gilstrap, Junior, Business; Camille Zinni Hackamack, Junior, Natural Resources; Emily Rose Hilbert, Senior, Health Professions; Neil Kenneth Hugenberg, Senior, Engineering; Kaitlin Suzanne King, Freshman, Arts & Science; Keaton Dean Kruser, Freshman, Business; Victor Michael Laks, Senior, Engineering; Megan Elizabeth Lantz, Sophomore, Nursing; Kathryn Elisabeth Leicht, Sophomore, Arts & Science; Jennifer Renee Link, Junior, Education; Adam James Lyons, Junior, Engineering; Trevor Thomas McDonald, Senior, Journalism; James Michael Moffitt, Sophomore, Health Professions; Addy Jane Nemes, Sophomore, Natural Resources; Mark Joseph Nemes, Sophomore, Nursing; Chelsea Lynne Reutenauer, Senior, Arts & Science; Joshua Allen Robinson, Senior, Arts & Science; Montanna Marie Walden, Sophomore, Natural Resources; Sara Grace Wasinger, Freshman, Engineering; Lacey Nicole White, Freshman, Health Professions; Cory Eugene Williams, Junior, Arts & Science; Jordan Elise Zeiger, Senior, Arts & Science.
    Palmyra - Danielle B. Boulware, Senior, Health Professions; Jacob Barkley Bross, Sophomore, Engineering; Mackenzie Lee Browning, Senior, Engineering; Cortney Lynn Cox, Junior, Natural Resources; Shelby Jane Davis, Junior, Agr-Food & Nat Resources; Rachel Anne Foster, Freshman, Nursing; Zachary Luke Foster, Senior, Engineering; Sarah Anne Frankenbach, Freshman, Nursing; Sean Phillip Frankenbach, Senior, Agr-Food & Nat Resources; Kale Evan Gosney, Senior, Arts & Science; Abigail  mildred Johnson, Freshman, Health Professions; Alan Louis Keller, Senior, Agr-Food & Nat Resources; Amy Elizabeth Lewis, Freshman, Arts & Science; Madalynn Rebecca Olmsted, Sophomore, Arts & Science; Luke Andrew Powell, Freshman, Engineering; Hanna Elizabeth Runyon, Junior, Arts & Science; Kayla Ann Wittler, Junior, Health Professions.
    Philadelphia - Morgan Mae Spratt, Senior, Engineering.
    Taylor - Austin Dee Hinkle, Sophomore, Engineering.
    Canton - Kayla Maryann Buschling, Senior, Education; Brett Allen Davis, Junior, Engineering.
    Durham - Lesleighan Kraft, Senior, Agr-Food & Nat Resources
    La Grange - Susannah Louise Jones, Senior.
    Lewistown - Ryan L Hinkle, Senior.
    Williamstown - Brett Douglas Tuttle, Freshman, Arts & Science
    Holliday - Cody Dawn Dawson, Freshman, Health Professions
    Madison - Jesse Edward Everhart, Senior, Agr-Food & Nat Resources; Laura J Wilsdorf, Senior, Agr-Food & Nat Resources.
    Monroe City - Katherine Marie Foster, Senior, Human Environment Science; Blake Mitchell Greeves, Senior, Business; Brittany Morgan Greeves, Senior; Nathaniel J Grove, Junior, Engineering; Kathryn Elizabeth Hancock, Freshman, Journalism; Emily C. Herron, Senior, Journalism; Tyler Joseph Mudd, Senior, Agr-Food & Nat Resources; Robert Henry Sladek, Junior, Arts & Science; Jordan Yvonne Woodall, Sophomore, Health Professions.
    Paris - Heidi Martina Bordeleau, Senior, Education; Keith Michael Duncan, Sophomore, Arts & Science; Joshua James Ebbesmeyer, Freshman, Natural Resources; Alexander Norman Fodge, Junior, Agr-Food & Nat Resources; Haley Nichole Nobis, Senior; Sarah Ann Ray, Junior, Agr-Food & Nat Resources; Jennifer E. Warbritton, Senior, Arts & Science; Dustin Guy Wilkerson, Senior, Agr-Food & Nat Resources.
    Page 2 of 2 - Stoutsville - Kristin Renee Elsberry, Senior.
    Bowling Green - Samuel Joseph Bibb, Senior, Engineering; Lorryn Kathryn Bolte, Senior, Agr-Food & Nat Resources; Jacob C Brown, Junior, Engineering; Emily Rose Loutzenhiser, Junior, Social Work; Lindsey Danielle Lucas, Senior, Education; Sonja Clare Perry, Freshman, Agr-Food & Nat Resources; Caleb Richard Shannon, Senior, Arts & Science; Cassidy Alyse Shannon, Freshman, Health Professions; Andrea Jean Shaw, Senior, Business.
    Clarksville - Adam Ellis Beauchamp, Junior, Agr-Food & Nat Resources.
    Frankford - Candace Catherine Rosen, Freshman, Journalism.
    Louisiana - Rachel Elizabeth Starkey, Junior, Health Professions.
    Center - Jon Andrew Hughes, Junior, Human Environment Science.
    New London - Christine Marie Krankka, Junior, Arts & Science; Katherine Alexandra Meidl, Freshman, Arts & Science; Josef Michael Stark, Senior, Engineering.
    Perry - Jaelyn Yvonne Bergmann, Freshman, Agr-Food & Nat Resources.
    Bethel - Kathryn Annette Coon, Sophomore, Agr-Food & Nat Resources; Daniel Lynn Dunn, Junior, Agr-Food & Nat Resources; Daysi Carol Hawkins, Sophomore, Agr-Food & Nat Resources.
    Clarence - Ciara Shelbi Brooke Danner, Sophomore, Arts & Science; Christian Lee Gander, Sophomore, Business; Tara Lane Matlock, Senior, Human Environment Science.
    Hunnewell - Megan Marie Behring, Sophomore, Agr-Food & Nat Resources; David William Shively, Senior, Agr-Food & Nat Resources.
    Leonard - Nora Leigh Dodd, Sophomore, Agr-Food & Nat Resources; Jillian Grace Yoder, Senior, Agr-Food & Nat Resources.
    Shelbina - Caroline Nicole Kirby, Junior, Agr-Food & Nat Resources; Alex Lee Olaughlin, Sophomore, Human Environment Science; Colby Thompson, Freshman, Arts & Science; Nicholas John Werr, Freshman, Engineering.
    Shelbyville - William Levi Keller, Junior, Agr-Food & Nat Resources; Melanie Dawn Trenhaile, Senior, Agr-Food & Nat Resources.

        calendar